| cr3ative95 a întrebat:

As vrea sa-mi achizitionez o masina, bugetul fiind 3000-3200 euro cu toate taxele incluse. Vreun sfat? Multumesc.

9 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Volswagen Pasat 2003 TDi

| cr3ative95 explică (pentru einenebun23):

Nu gasesc in pretul asta. Abia daca gasesc un 98 TDi

| lonewulf a răspuns (pentru einenebun23):

Si cu 500 000 de km lejer. Aham.
Sunt Passat-uri din 2008, care au lejer 300 000. Cauta pe mobile.de daca nu crezi!

In general in Germania diesel-ul merge! Nu sta.
Chiar si acolo, cine spune ca o masina Diesel din 2001, are doar 200 000 de km, manaca rahat la greu. In general turcii/rusii.

Opel Astra Caravan, motor 1.8. Pui GPL si aia e! Taxa pana in 500 de Euro.
Pune 4000 de Euro buget total.

Evita ala de 1.6, ca mananca ulei la greu!
Piese ieftine, usor de intretinut. Cat despre consum, s-ar putea sa fie chiar sub 1.6, sau indentic.

Diesel din 2001-2003 happy? Pai numai taxa de poluare cred ca e 3000 de euro! Marea majoritate sunt motoare EURO 3 cele pe Diesel (te rupe la taxa)

| BitKode a răspuns:

Dacia 1310 :)) Glumesc, http://www.tocmai.ro/volkswagen-golf-1-4-2002-14827562.html poate iti place un golf 4! Mai cauta si tu pe net. Cred ca masinutele astea sunt foarte bune (nemtesc). Sper sa iti placa!

| xLexus a răspuns:

Salut. acum depinde ce modele iti plac. eu sincer sunt dupa masinile nemtesti (audi, mercedes, volkswagen, BMW, opel) depinde ce masina iti doresti :) iti recomand sa arunci o privire pe site-ul asta : http://anunturi-auto.4tuning.ro/cauta-masini/
si sper ca vei gasi ceea ce cauti :)

| itinformation a răspuns:

Daca vrei masina de familie ia-ti un opel astra caravan... daca nu unul normal happy dupa parerea mea este o masina reusita.

| cr3ative95 explică (pentru itinformation):

Nu de familie, o masina sport, sau nu neaparat. De ex m-am gandit la un Citroen C4, sau un Fiat Stilo, nu stiu ce sa zic.

| Scarabeul a răspuns (pentru cr3ative95):

Ia-ti frate un bmw de aici din tara il iei bine cu banii astia 3200 un bmw 320d sau 520d sau benzina.

| suntserios a răspuns (pentru Scarabeul):

Se putea sa nu apara unul care sa zica BMW cand bugetul e de 3000E? de ce ii recomanzi omului sa ia un cazan de peste 250.000 km, vechi de 15-18 ani? Doar ca scrie bmw pe masina si se poate sparge in figuri? poate omul nu e un cocalar obosit si vrea o masina mai decenta precum un golf, corsa, fabia chiar si un citroen. In banii aia ia o astfel de masina cu maxim 150.000