| Woon a întrebat:

Asigurarea RCA poți să o faci pe cât timp vrei? Sau e obligatoriu un an? Și cam cât costă pentru un motor de 1.8 benzină, mașina trecută pe bunica.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci o simulare la un asigurator online din tara.

| mihai69 a răspuns:

Poți și pe 6 luni.
Pentru prețuri, fă un „test" online pe eMag: http://www.emag.ro/rca/my-cars

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se poate cel putin pe o luna, 6 luni, sau 12 luni. Poate si 2-3 luni, nu sunt sigur.
La motor 1.8, proprietar peste 50 de ani, fara bonusuri, asigurarea va fi incepand de pe la 300 de lei pentru 6 luni, la cea mai ieftina companie (City Insurance).