| franciscintaiul a întrebat:

Iata urmatorul model de masina ( Stepway) http://www.automarket.ro/......catii.html - are motor Diesel (motorina).Ar merge uleiul vegetal pe post de carburant? am auzit foarte multe persoane ca folosesc ulei vegetal in loc de motorina mie nu mi-a venit sa cred. e nevoie si de un preincalzitor daca se poate?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si care e modelul nou? ca motorul asta dci exista pe logan de mult timp.

si nu nu merge cu ulei vegetal, doar la motoarele diesel vechi functioneaza smecheria