| kazaryon a întrebat:

Astazi mi s-a aprins martorul Check Engine la un Seat Leon 1.9 TDI, cod motor BXE, an fabricatie 2007.
Care sunt cauzele posibile?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pune si tu pe google sau pe Youtube si afli, nu trebuie sa intrebi aici.

| Equipmag a răspuns:

Principala cauza pentru acel martor poate fi sonda lambda defecta. Dar pot exista si alte cauze pe langa asta. Cel mai bine pui un tester pe masina si ii faci o diagnoza. Sigur iti va da o eroare acolo si cine stie sa interpreteze codul acela iti va spune exact ce si cum