| FilipescuMarian a întrebat:

Salut, am un golf 5 variant din 2007 1.9 tdi, in mers mi s-a aprins martorul de bujii si nu accelera cum trebuie, am oprit motorul, iar cand l-am repornit nu mai era, dar dupa 200m mi s-a aprins din nou impreuna cu check engine, de data asta insa nu imi taia acceleratia, care pot fi cauzele? (Trebuie sa mentionez masina nu e luata de foarte mult timp si stiam ca 3/4 bujii nu functionaulaughing) )

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum spune si domnul Kovacs este intelept sa faci diagnoza auto, sa vezi pe langa bujii ce mai poate fi!

| KovacsB a răspuns:

Martorul ala cand se aprinde in mers indica o avarie, trebuie pus testerul.