| munteanmaria a întrebat:

Ati calatorit vreo data cu avionul? ce senzatii ati avut? va fost frica? cum a vost primul zbor?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aveam experienta in parcul de distractii cu toate minuniile si nu am simtit nimic prima oara cu avionul, mi s-au infundat urechile de la presiunea atmosferica atat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte misto decolarea... in rest nu prea simti nimic deosebit, poate doar cand sunt turbulente

| KhludCiprian a răspuns:

Acum nu stiu cu ce fel de avion vei zbura.

Daca vei zbura cu un avion mic (adica ceva de sub 100 de pasageri) vei merge cu o viteza mai mica si vei vedea mai multe dupa mine, dar si daca vei zbura cu un avion mare (Airbus 320 sau Beoing 737) vei zbura aproape cu viteza sunetului.

Iti pot spune ca n-are de ce sa iti fie frica, chiar daca-s turbulente (cand incep lucrurile sa se scuture). De obicei cand sunt evenimente neplacute, tot ce trebuie e sa iti pui centura, si gata, nu-s probleme! Gandeste-te la turbulente ca mersul cu masina pe teren accidentat, nu e nimic critic, toti din domeniu stiu despre e e vorba (stewardesele si cei mai multi pasageri)

P.S. Ai o sansa mai mare sa castigi premiul cel mare la 6 din 49 decat sa fie orice incident sau accident in zbor.

Am circulat de peste 30 de ori cu avionul si pot sa iti zic ca am vazut mai des maxi taxi condus periculos in Romania decat orice avion condus vreodata si am aterizat si pe furtuna!

| critikl a răspuns:

Tu ai idei ce se poate intampla daca se opresc motoarele avionului in zbor? O sa te faci praf pana jos, sa cazi de la inaltimea ia, nu cred ca mai ai ce baga in sicriu(Doamne fereste!) Glumesc laughing) riscurile sunt minime avand in vedere ca avioanele sunt verificate la fiecare decolare nu o sa fie cine stie ce...mai ales daca zbori cu, companiile Romanesti, Dar e ca mersu cu masina fel si fel de soferi (piloti) depinde cat de priceputi sunt dar nu se va intampla absolut nimic nu ori cine ajunge pilot.Succes la zbor si Drum Bun!

| ShockWaver a răspuns:

Nici o senzație.Stewardesele îți explică niște lucruri după ești gata de decolare.E frumos să stai la geam, să vezi cum zbori deasupra norilor.