| furboo a întrebat:

Ati fost furati de taximetristi, cum?

Răspuns Câştigător
| Denise_3997 a răspuns:

Ohhhh da. Deci eram cu piciorul in ghips anul trecut, la Unirii. Toate taxi-urile de acolo aveau tarif 3.5 lei/km. Cum voiam sa ajung acasa odata, m-am urcat intr-unul care va spun sincer. De la Unirii, din fata magazinului si pana in Titan mi-a luat 70 lei uaaaaa. Deci mergea aparatul aluia cu o viteza... Si cand i-am atras atentia ca tine mana prea mult pe schimbat-or (evident ca acolo avea smecheria.) si ca merge prea repede aparatul, a inceput sa ma ia prin toate cocleaurile si sa faca tot felul de comentarii la adresa mea, etc, de am zis ca nu mai ajung intreaga acasa. Ahh si cireasa de pe tort. In fata blocului, mi-a facut reducere de 5 lei, pentru ca citez "esti frumoasa foc". Aoleu.de atunci sincer...nu ma mai urc in taxi singura laughing

10 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da. Mi-a cerut pe o cursa de 2 km 53 de lei, l-am intrebat d c atat si a spus ca atat indica aparatul, i-am aratat unde este capsula de interferenta fiindca veneau taxiuri din alea la service la mine in fiecare saptamana, apoi a devenit violent, i-am luat cheile din masina, am iesit si l-am incuiat in interior, a incercat sa iasa si ii tot dadeam peste maini, a venit politia si si-a luat 90 de zile de mititica. O poveste interesanta si placuta pentru mine cand l-am vazut in duba laughing

regis
| regis a răspuns:

Nu am fost furat, dar de muscat am muscat-o perfect legal. In sensul ca omul avea tariful inscriptionat pe masina si aparatul de taxat in dreptul ochilor mei. Se intampla prin anii 90, mergeam des pe traseul respectiv si cursa costa undeva sub 2000 de lei, eu am platit 30.000. Dar a fost prima si ultima teapa.

| Simpatic a răspuns:

Fratilor daca nu porneste aparatul de taxat mi platiti la urma, daca are impresii un pumn bine aplicat, daca nu reusiti dati un tel la politie si vedeti cum pleaca fraierul.Cat despre cei care folosesc "maimuta" e mai greu de depistat...

| Facebook_4877 a răspuns:

Dacă ceasul nu l-au pornit, puteţi pleca liniştiţi, pentru că nu sunteţi obligaţi să platiţi.

| unknownn a răspuns:

Păi acum vreo 3 ani...am fost in Craiova şi nu era prima dată...şi am mers cu taxiu de la gară,i-am zis sa mă ducă in locul x,am văzut că făcea curbă la dreapta sa ocoleasca sa-mi ia mai multi bani si i-am zis: ce faci dom'le? Unde ma duci? Face: Pai acolo la x, pai si de ce ocolesti, si dupa aia s-o intors vazand ca stiu orasul

| unknownn a răspuns:

App,eu am înţeles că taximetristul ia 20 de mil. lei vechi dacă nu pune aparatul(a fost un control si aşa mi-a zis un taximetrist)

| Damasc a răspuns:

Nu au pornit ceasul, si au cerut pe calatorie mai mult decat era corect si cinstit.Problema asta cred ca au intalnit-o cei mai multi.

| Dildau a răspuns:

Nu au pornit aparatul ala de taxat si au cerut asa, dupa ureche... De exemplu la mine in oras de la un capat la altu iti ia 5 lei. Un taximetrist mi-a cerut o data 6 lei din centrul orasului pana la Kaufland, care e la periferie.

| Rockstar_9495 a răspuns:

eu am mers 2 km nu pornise apratu de taxat si mia ceru 15 lei sad

| furboo explică:

Pe mine aproape zilnic incearca sa ma fure astia de la pelicanul, ca cu ei merg de obicei dar nu le merge ca patronul ii amendeaza cu 200lei daca refuza sa puna aparatul, refuza cursa, incarca la aparat.doar ma fac ca sun la firma si isi schimba atitudinea instant.