| 31957319 a întrebat:

Ce parere aveti despre taximetristi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori adevarul e printre lucrurile simple, de aia iti trimit cateva bancuri cu taximetristi.have fun!
Un tip intreaba un taximetrist:
-Domnule, cit costa pina la gara?
-4500/km si 4000lei pornirea.
-Atunci porniti dv.caci eu urc din mers
urmatorul:
Moare un taximetrist. Ajungand la Poarta Raiului, este intrebat de sf. Petru:
- Fiule, cum te numesti si ce meserie ai avut in viata?
- Ma cheama Vasile si eram taximetrist.
- Bine, tine aceasta pelerina de aur si toiagul asta de argint. Poti pleca.
Se duce Vasile. Vine un preot. Sf. Petru:
- Cum te cheama si ce meserie ai avut in viata?
- Ma cheama Ion si eram preot.
- Bine, tine aceasta pelerina de paie si acest toiag de cires. Poti pleca.
- Stati putin, zice preotul, de ce omului ala i-ati dat o pelerina de aur, iar mie vechiturile astea? Unde-i dreptatea cereasca?
- Fiule, aici se ia dupa merite. Cand tu tineai predici in biserica, toti dormeau, iar cand conducea taximetristul acela, toti se rugau.
altul:
Mergand spre casa cu nevasta-sa, un ardelean vede un taxi si se gandeste sa-l ia. Intrand in masina, se adresaza taximetristului:

-Cat face pana acasa?

-20 de mii.

-Da'... daca vine si nevasta?

-Pai, ...tot atat.

-Vezi, nevasta, ti-am zis eu ca nu faci nici un ban!
altul, deja calsic:
Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist.Trec pe langa guvern:
-Ce este cladirea asta asa mare?
-Este palatul guvernului, domnule!
-Si in cat timp a fost construita?
-Cam in 10 ani!
-Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!
Taximetristul nu zice nimic.Mai merg ce mai merg si americanul iar intreaba:
-Cladirea asta ce e?
-Este sediul primariei, domnule!
-Si in cat timp a fost construita?
-Cam in juma' de an!
-Mult...la noi era gata in 2-3 luni!
Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:
-Ooooooo, dar ce e cladirea asta?
La care taximetristul:
-Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt oameni care incearca sa isi castige existenta. Sunt si taximetristi politicosi si taximetristi badarani.

nony
| nony a răspuns:

Pe langa faptul ca sunt ¨soferii iadului¨ sunt maestri incontestabili in formatul labirintelor pe sosele. Ajungi unde trebuie, dar nu ajungi in cat timp trebuie. 99% sunt pe furat.

| miauu a răspuns:

Sunt oameni normal
dar unii sunt afemeiati
treci prin statia de taxi claxoneaza fluiera si etc
sickJ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt oameni în primul rând care muncesc, şi care intră în contact cu oamenii, rabdători, şi nepoliticoşi, lacomi, şi grăbiţi, buni şi răi, în principiu sunt oameni.