| Strepix a întrebat:

Audi A4 B7 1.9 tdi 116cp berlina 2006 sau Jetta 2008 2.0 170cp tdi / Jetta 2009 1.9 tdi 150cp?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A4 b7 e tot aia cu b6, nu isi merita "prestigiul". Dupa gusturile mele e chiar caruta.
Jetta 2008 e o masina mult mai evoluata, aia din 2009 nu stiu.
Vezi ce suspensii au, evita-le pe cele multi link si cele cu punte.

| OldSoul a răspuns:

DPDV al motorului as alege A4B7. Cel de 170CP are probleme cu injectoarele, cel de 1. 9TDI 150CP e prima data cand aud ca ar exista asemenea motor, poate 105CP vrei sa zici.
Si tot A4 as alege, si ca tabla e mai ok, la Jetta e tabla de "Mexic" si cam da repede rugina in ea, in schimb, la A4 nu prea are probleme asa mari cu rugina ca Jetta.

| Panamax a răspuns:

Pe cea care are mai putin de 500. 000km reali.

| imaduckbruh a răspuns:

Jetta 2008 2.0 170cp tdi cea mai buna alegere frate ai incredere si tata are si inca il tine la 300. 000km cele mai bune masini fac astia de la VW recomand nu lua audi ca-ti manca tot ulei si trebuie sa-l schimbi in fiecare luna bulangiii

| dudubombardieru a răspuns:

Audi