| QRazvy a întrebat:

Passat 2008 berlina motor 2.0 sau audi a6 2007 motor 3.0?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 3.0 ai impozit peste 2000 de lei.
Iar Passat b6 e nasol, are intretinerea foarte scumpa, desi e o limuzina pentru saraci. Mai pe scurt, nu e fiabila. 2.0 TDI are destule probleme, cele mai frecvente piese care cedeaza sunt volanta, injectoarele (la pompe-duse), si turbina.
Decat sa intretii un gunoi VAG, mai bine cauti un BMW seria 3 sau 5, cu motorul 2.0 diesel, si tractiune Xdrive.
Ori, ca sa raman in zona preferintelor tale, Audi b7 2.0 TDI (cu teste la motor in reprezentanta - injectoare, kilometraj, stare ungere).

1 răspuns:
| MihaiGRG a răspuns:

Passaturile din 2008 au probleme la frana de mana, personal am ramas cu ea blocata de 2 ori in ultimele 4luni dar cand mi s-a blocat prima data am avut norocul de un dorel si mi-a deblocat o de am avut masina in service 3 luni. despre audi nu pot sa ma pronunt. Eu sunt foarte multumit de passat am varianta 4x4 in afara de frana de mana nu am nimic de reprosat. Daca iti cumperi pasat sfatul meu este sa ai grija la ce mecanic te duci cand are orice problema. Reparatiile la reprezentanta sunt mai scumpe dar pe probleme electrice, dupa parerea mea, isi merita banii