| IvanoiuElena a întrebat:

Buna seara. Ce sa aleg? VW JETTA 2008 1.6 benzina sau Audi A4 2006 1.6 benzina? Pro si contra pentru fiecare, ce sugerati

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dintre cele 2 mai pretabil este Audi pentru ca este premium
in ceea ce priveste motorizarile, daca vorbim de motore benzina aspirate nu vad unde ar fi problema...
la unele motoare turbo benzina grupul VAG a avut probleme si stiu ca inca mai are la anumite modele chiar generatii mai noi (nu 2024!)
Asta este romanul alege mitul nemtesc, mitul ca fac cele mai bune masini nemtii... MIT
pot sa contest acest mit, taticii motoarelor aspirate, uneori chiar si turbo sunt japonezii
nu degeaba Nissan GT-R R35 a devenit masina legendara in doar 17 ani (luand in calcul primul model R35), altele nici dupa 30 de ani nu capata acest statut!
Si sunt 100 de modele de masini japoneze sport care sunt recunoscute pentru fiabilitatea lor, atentie sport! vorbim de motoare pe banzina de mare turatie care sunt mai fiabile decat multe masini diesel! toyota supra (modelele anterioare actualului model) nissan silvia, modele de la honda, modele de la Mitsubishi etc
Deci motoarele fabricate de nemti...MIT

| Robert45481 a răspuns:

Audi cred că mănâncă ulei motorizările pe benzină de la Audi în special tfsi și alte prosti de genul e posibil să nu am dreptate să fie foarte bună motorizarea simplă de 1.6 audi arată mai bine e mai confortabil la vw în cazul ăsta cred că doar anul eu un plus