| Havi a întrebat:

Avem un golf 4 si s-a spart baia de ulei si a mers asa vreo 4 kilometri buni.Motorul inca se invarte dar nu am pornit masina sa vedem daca merge.S-ar putea repara usor?

Răspuns Câştigător
| GouDidodino a răspuns:

Da, se înlocuiește usor baia de ulei, nu este o operațiune complicată și nici costisitoare. O baie nouă găsești de la 150 lei

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Inlocuirea carterului inferior/băii de ulei e o treabă usoară și ieftină. Intrebarea problematică e gradul de uzura la care s-a ajuns prin funcționare fără ulei. Și asta o să vezi doar după câțiva zeci de km de rulare după ce-i pui ulei in motor

| Johannes25 a răspuns:

In mod normal da... Asta depinde și de cât de tare s-a încins motorul