| LeonardRyder96 a întrebat:

Eram cu un prieten cu masina si in tinp ce urcam un deal s-a oprit motorul si s-a spart baia de ulei... am oprit-o din frana am lasat-o putin la vale si am blocat-o in bordura am pornit-o din nou si am mai mers cam 1 km cu ea... aveti vreo idee de ce sa întâmplat asta? Am uitat sa precizez Golf 4 1.9 tdi

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca ai schimbat vitezele corect, nu stiu ce sa zic...
Mergi la un service calumea si iti va spune exact care e faza.
Intereseaza-te calumea de service, sa fie unu ok, nu sa-ti zica ca are aia si nu stiu ce si sa-ti ia banii aiurea si sa-ti faca si o manopera de mantuiala.

| DaniTDCI a răspuns:

Cat de inteligent poti fi, dupa ce s-a spart baia de ulei ai mai mers inca 1 km.

| Mihai1810 a răspuns:

Cum adica s-a spart baia de ulei si dupa ai mers cu ea sparta?

| Alex199e199 a răspuns:

Probabil nu schimbi vitezele bine!