| paulp a întrebat:

Azi mi s-a aprins acest martor pe bord: https://ibb.co/3p04D53 (cel cu cheie) si masina nu mai porneste. Masina e VW Polo 9N, 2002, evident fara inchidere centralizata, am doar 1 cheie. Ce ar putea fi? Am sanse sa o pornesc sau o sa fie nevoie sa o tractez? Ms.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Problema cu inchiderea centralizata se zice: https://www.4tuning.ro/......19749.html

| paulp explică (pentru Salontanul):

Nu are inchidere centralizata. am vazut si eu acel post

| mihai69 a răspuns:

Trebuie dusă la un service VW. Pe platformă, din păcate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-ar putea sa fie imobilizatorul.
Cheama pe cineva cu diagnoza.

| paulp explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu stiu pe nimei care are aparat. acea diagnoza ma ajuta doar sa-mi dau seama care e pb sau se poate si reseta si fixa problema?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru paulp):

Afli exact problema din spatele becurilor aprinse, și dacă e ceva simplu, se rezolvă din diagnoză. Altă variantă nu este, cel puțin nu la fel de simplă.
La orice mașină fabricată după 2000 ai nevoie de diagnoză măcar la revizia anuală, altfel se adună problemele, merge tot mai prost, nu mai trece itp-ul pe drept...