| CarAddict a întrebat:

Becurile led de aceeasi tensiune cu cele halogen pentru autoturisme sunt legale? Sau de ce depinde?

2 răspunsuri:
| FakeJoker a răspuns:

Nu depinde de nimic, da sunt legale pentru folosintele pe care le enumeri tu, poti si puse la numar, la plafoniera, la pozitii, sunt si leduri cu soclu de far, adica folosite ca lumini de zi, sau faza lunga, si sunt legale atata timp cat se respecta anumite culori, de exemplu nu-ti vei pune pe faza lunga rosu, sau purpuriu sau mai stiu eu ce fiindca arata bine, asta poti s-o faci la pozitii.

| CarAddict explică:

Ma refer pentru număr, sub portiere si interior