| deyutz95 a întrebat:

Buna, trebuie sa imi schimb becurile de la masina unde este lupa si vreau sa imi pun osram night breaker laser halogen si am inteles ca nu toate becurile sunt legale, acestea sunt +150%,este vreo lege referitor la asta? Sunt legale sau nu?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sunt omologate si perfect legale.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru regis):

Pari stăpân pe ce spui, îmi zici și mie te rog, farurile omologate E-Mark, vândute de o firmă mare ( ex ) poți să le montezi pe mașină? Ai vreo problemă mai târziu cu asta?

| regis a răspuns (pentru Alexuţ02):

Diferenta o face omologarea RAR. Daca piesele au omologare RAR se pot monta pe masina, daca nu nu.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru regis):

Aşa ştiam şi eu, dacă îndeplinesc standardele nu văd vreo problemă happy

| regis a răspuns (pentru Alexuţ02):

A nu se face confuzii, indeplinirea unor standarde e una, omologarea RAR e alta. Legislatia cere clar omologare.

| Alexuţ02 a răspuns:

Modificarea asupra farurilor mașinii este strict interzisă, dar mulți o practică din păcate

| Justme32 a răspuns:

În funcție de care îți e mai aproape, benzinăriile îți pot recomanda ceva dar le iei mai ieftin de la un metalo chimice. Safe bet