| bmw_8391 a întrebat:

Bmw 320 ( din 2000)diesel 1.9 136cp- VS -vwgolf 4 (1997) benzina 1.6 105cp CINE AR CASTIGA? cred ca bmw... dar golf ii mai usor si benzinar. ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| vigome a răspuns:

Cine ar cistiga, ce? Te referi probabil la o,, liniuta", nu? La motorizarile date de tine, BMW. Nu e diferenta mare de greutate dar e diferenta de putere si cuplu motor. Eu de exemplu am o masina care este din neamurile VW si poate lasa in spate multe masini pe benzina, desi are motor diesel. Pur si simplu daca accelerez in treapta a doua patineaza rotile, asa ca... nu neaparat benzina este mai,, fitoasa", depinde. Inca o data, desi am masina care o am, dau cistig de cauza BMW, in cazul expus de tine.

| ghibaflo a răspuns:

Pai golf pentru ca bmw`urile au o problema se incalzesc foarte tare cele 320`urile nu stiu parca au toate probleme la radiator, si golf oricum e VW deci e mai fiabila

| Sofer a răspuns:

Bmw 320d castiga normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... vw golf ar castiga. este mai usor si e pe benzina

| dany03 a răspuns:

90% vw cai mai usor

| mishu_5446 a răspuns:

Bmw eu am unul de 150 si las in spate multe masini pe benz