| SDavidS a întrebat:

BMW 320d COUPE pareri de la cei care au,sau au mers cu el, ofer funda!

3 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Contra BMW, au tractiune pe spate un prieten a luat curba mai tare zilele trecute si i-a fugit masina cu totul.

| Yuki57 a răspuns:

1. BMW 320D E92 COUPE este o masina de conceptie noua (lansata la sf. 2006), echipata cu motorul de 2 litri DIESEL de pe sedan, dar sensibil imbunatatit. In acest moment el dezvolta 177 CP la 4.000 rot (fata de 163 CP - 320d sedan) si un cuplu de 340 Nm iar consumul este de doar 4, 2 (EXTRAURBAN), 4, 9 (MEDIU) si 6, 1 (URBAN), adica cu aproximativ 1, 5 litri mai putin decat motorul de 2l de pe sedan). De asemenea, tractiunea masinii este 100% spate, ceea ce este un atuu in 90% din an, dar s-ar putea sa fie cateva probleme iarna.
Performantele masinii: 0-100 km/h: 7, 8 sec.; vit. max: 232 km/h.

| SDavidS explică (pentru Yuki57):

Mersi,dar nu e o parere