| dirk a întrebat:

BMW 520d 2009 sau VW Jetta 2011. Care este cea mai potrivita masina pentru drumurile din Romania? Mentionez ca trebuie sa fac 10-20km/zi pe un drum ca dupa bombardament... si nu exagerez.

5 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Pt drumurile din Romania cea mai buna masina ii Dacia Logan ca din aia a facut asa proasta!
Ii mai buna Jetta pentru ca nu sunt asa scumpe pieselehee heeca BMW

| 21ACCESS a răspuns:

As alege vw jetta. bmw nu e facut pentru drumuri ca dupa bombardier, e facut pentru autostrada, viteza mai ales ca vrei sa alegi varianta diesel cu turbo. turbo asta vrea, calcata! Am un vecin care si-a luat hyundai 2.0 diesel si i s-a stricat turbo si nu stiu mai ce. cand s-a dus la service i s-a zis ca trebuie sa o tureze mai mult. el schimba vitezele sub 3000. asta e parerea mea. faci cum vrei. am vazut ca este 1.2 105 cai si 1.6 105 cai. as opta pentru varianta cu 1.6 105 cai. bafta!

| sanders a răspuns:

Volkswagen Jetta
BMW-ul 520 nu este prea bun si nu ma refer la drumuri nu prea e confortabil de genul lui

| Sofer a răspuns:

Pentru drumuri rele e bun dacia duster sau logan.

| vasy_1796 a răspuns:

Pentru dumurile noatre nu ti'as suger nici una dintre aceste masini dar.totusi daca as fi in locul tau as alege Jetta piese mai ieftine consum mai mic una alta. tu decizi.