| anonim_4396 a întrebat:

Bucuresti - Iasi cu masina, ce taxe intampin in afara de rovineta?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Presupunand ca alegi ruta ce include E85 si E58, nu ai nimic de plata, in afara de rovigneta.
Doar daca ai trece podul Fetesti (A2), ai avea de platit o taxa in plus. Dar nu ai nici un motiv sa mergi pe acolo.
Vezi cu ce masina pleci pe traseul asta, ca e plin de accidente mortale pe acele doua drumuri. Asta asa, de incurajare laughing

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În afară de vinietă, mai ai nevoie și de RCA valabil.
Opțional, o „asigurare" pentru evenimente neplăcute pe drum la 9695.ro e foarte utilă. Dar evident, nu e obligatorie.

| ywar a răspuns:

Poti sa mergi si fara vignieta daca esti baros?

| goguPatent a răspuns:

Niciuna
ce crezi ca suntem intr-o tara civilizata sa avem autostrazi cu plata?