| ilescun a întrebat:

Buna,spuneti-mi va rog citeva adrese de la parcuri auto din Bucuresti, Iasi Galati sau alte orase mai apropiate de R.Moldova,vreau sa mentionez ca sunt din R.Moldova si care e procedura la voi pentru a cumpara o masina daca se face procura (IMPUTERNICIRE) pe cetateni din alte tari ce taxe trebuie de achitat etc etc orce raspuns e bine venit msc

Răspuns Câştigător
| FlorinelG a răspuns:

Salut, este un parc mare de masini in Galati in fiecare duminica dimineata. Cand cumperi masina mai du-te cu cineva ca sa nu-ti iei teapa ca sunt cam multi care rujeaza masinile si apoi le vand.In legatura cu actele ar trebui sa fie simplu: contract de vanzare cumparare si cam atat, aaa si uita-te la asigurare ca sunt unele care nu au acoperire in Moldova

| ilescun explică (pentru FlorinelG):

Doar contract de vinzare cumparare trebuie cu asta pe urma dupa ce expira ITP sau asigurare le pot prelungi sau nu de ex: la MD cind cumperi o masina se face procura la un notar cu care poti circula vinde sau trece testarea asigurare schimba numerele etc

1 răspuns: