| Adela_Tiplea_1964 a întrebat:

Am platit rovineta si trebuie sa-mi duc masina la service. Este drept?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am de unde sti, nu exista nici o legatura intre rovinieta si faptul ca trebuie sa-ti duci masina la un service.
Mergi cu masina la un service doar cand vrei sa fie reparata sau verificata si aceasta n-are nici o legatura cu taxa de folosire a drumurilor nationale (rovinieta).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce o duci la servis? Ai dat cu ea într-o groapă din asfalt? Cere despăgubiri administratorului drumului dacă tot ai plătit rovigneta.