| nllbia99 a întrebat:

Am o întrebare, de curiozitate voi ce mașina ați cumpăra de 10.000 de euro? Eu ma gândeam la un dacia Logan 2018 nou, sau ce altceva as lua de banii ăștia?
Ca exemplu ce alegeți dintre un dacia Logan 2018 noua din magazin sau un passat 2012 break?

Răspuns Câştigător
| Assy99 a răspuns:

Eu mi-am comandat de la un dealer Dacia Logan 2018. Destul de avantajos ca pret. Momentan îl aștept sa sosească, dar am un logan MCV din 2013, s-a comportat excelent și încă o face. Cea avantajoasa este mașina noua, știi ca ești primul proprietar, ai baza in ea o buna perioada de timp in funcție de cum ești ca șofer. Recomand!

| Assy99 a răspuns (pentru Assy99):

Buna, după câteva luni revin cu vesti bune. Eu mi-am achiziționat modelul Dacia Logan Plus, cel pe care îl asteptam sa vina, la 75cp, pentru mine sunt buni, ca începătoare. Defecte nu i-am prea găsit, nici nu ma pricep, sa fiu sincera, e puternica, deși pana își da drumul e puturoasa, dar pentru aceea specificație, e OK. Este un model frumos. De preferat, adică mult mai arătos, pe dinăuntru, era modelul Prestige. Dar, te asigur, dacă ai achiziționat un logan nou, nu ai de ce sa regreți. Sunt din ce in ce mai vândute pe piața din România, din ce am văzut, in ultima luna.

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca ar fi sa iau una noua, as lua un Sandero Stepway.
Dar cum nu ma dau in vant dupa masinile noi sau scumpe, probabil mi-aș lua vreo 3 Astra H. Ca sa nu fiu rău si sa aleg vreo 7 Astra G.

Bula
| Bula a răspuns:

De ce Logan?
Un Duster este la pret apropiat de 10000 euro, este mai spatios, iar in concediu, pe teren se comporta mai bine decat un Logan.
/parerea mea/

| NLS a răspuns:

Eu as lua un Audi A4 din 2008, benzina.
Sau daca vrei raport bun pret/calitate si piese cu pret decent, Opel Astra.

| suntserios a răspuns (pentru NLS):

De ce ti ai lua o masina veche de 10 ani cand ai 10. 000euro la dispozitie?

| Crackman a răspuns:

Consumul de la dacie si calitatea. mai bine nu.

| suntserios a răspuns (pentru Crackman):

Ai macar cea mai vaga idee cat de putin cinsuma 1. 5dci de pe Logan?

| AlexSalling a răspuns:

Nu-ti lua Dacia. Preferabil VW Passat. Sincer.

| Kogaion a răspuns:

Arata foarte bine noul logan si e foarte convenabil sa-ti cumperi o masina noua. Nu te lua dupa astia cu audi, bmw, ca dupa cateva luni ei le vand ca nu-si permit sa le intretina.

| Alexandru250201 a răspuns:

Eu unul mi-as lua Audi, Lexus, Skoda

| nllbia99 explică:

Mulțumesc frumos pentru părerile voastre!