| SkyZ0 a întrebat:

Buna am 17 ani si as vrea sa stiu daca pot da de permis A1 daca pot imi puteti zice cat costa si imi puteti recomanda o scoala din Rm.Valcea? ofer funda big grin

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da, poti da de permis daca nu ai dosar sau vreo condamnare si daca indeplinesti standardele pentru testul medical si psihologic evident poti da de permis subcategoria A1. Pretul depinde de la scoala la scoala, aproximativ 300 de lei costa scoala si alti 200 de lei costa restul actelor necesare. Daca vrei era o scoala pe Patrascu Voda la numarul 5 dar nu stiu daca au si A1, stiu ca era o scoala de soferi destul de mare si serioasa!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti da, pentru permis de subcategoria A1 se poate da de la 16 ani. Cauta pe internet, toate scolile au site de internet. Numai bine!

| Azµre a răspuns:

De ce nu aștepți un an să dai la 18 de A

| SkyZ0 explică (pentru Azµre):

Pai as vrea sa imi cumpar un derbi gpr cu motor de 125 big grin

| Azµre a răspuns (pentru SkyZ0):

Știu dar mă gândeam dai acum 2 mil + fișe ce mai ai nevoie ajungi la 3 milioane... mai bine dăteai la anul 4 milioane și făceai pentru A, acum daca tu vrei să îți iei la anul să zicem motor o să faci iar școală iar fișe iar alți bani...