| Silviu_Raul_1988 a întrebat:

Am cumparat un Opel Corsa model 2008 din Spania, care are 2 locuri, iar in spate are "cusca" pentru marfa, iar in loc de geamuri are table. I-am facut RARul si am inscris-o ca autoutilitara, iar apoi am gasit bancheta cu centuri, geamuri si tot interiorul la dezmembrari, pe care le-am montat in masina. Intrebarea mea este: DACA SUNT OPRIT IN TRAFIC SI NU TRANSPORT PERSOANE PE BANCHETA DIN SPATE, ARE POLITISTUL DREPTUL SA-MI RETINA TALONUL SI SA MA TRIMITA INAPOI LA RAR CU MASINA?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca e inscrisa ca autoutilitara si nu ai persoane,, mobilierul,, nu-i prmite politistului sa-ti aplice vreo sanctiune.Nu intra in competenta lui, asa ca ar fi considerat un abuz.Dar e mai bine s-o reinscri si poti transporta si marfa si persoane.

| Benu_Lucian_1979 a răspuns:

Da dar iti ia si carnetu finca masina nu este destinata transportului de persoane ci este cargo