| CatrinaAndreea a întrebat:

Stie cineva daca dupa ce am terminat scoala de soferi si am dat examenul practic si l-am picat ma pot transfera la alta scoala de soferi? La un alt instructor de la alta scoala? Stiu ca se poate sa ma transfer la.alt instructor de la aceeasi scoala dar de la alta oare se poate? Sau ar trebui sa fac iar scoala respectivă ca sa pot da? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti obligat sa mai faci inca cel putin 6 ore de conducere si sa duci adeverinta dar nu esti obligat sa le faci cu acelasi instructor sau la aceeasi scoala de conducere, asa ca le poti face cu orice instructor autorizat sau de la orice scoala de conducere.

| KR0NSTADT a răspuns:

Se poate. Chiar este indicat. Caută pe net un instructor bun, laudat de toți, apoi ia legătura cu el.
Îți va spune exact ce trebuie să faci pentru a te transfera.