| pisii11 a întrebat:

Am 18 ani, am facut scoala de soferi. Dupa care a sosit vremea sa dau examenul teoretic pe care l-am luat cu 25. La cel practic ei bine. Am avut foarte multe emotii incat m-am pierdut si am picat. Dupa 16 zile adica astazi am mers sa dau din nou sala, am picat cu 21. Sunt foarte demoralizata, mi-am pierdut increderea ca voi reusi. Voi ati trecut prin asta? Cum ati trecut mai departe?
Funda

Răspuns Câştigător
| madalinamadu a răspuns:

Şi eu am picat proba practică şi eram la fel de demoralizată. Îmi amintesc că atunci când am picat tata m-a sunat şi mi-a zis că vor mai fi multe bătălii în viaţa mea şi nu am cum să învăţ ce înseamnă victoria dacă nu continui să lupt. Acum de câte ori am un examen îmi spun mereu că voi avea examene şi mai dificile şi nu se merită să mă stresez pentru ăsta din prezent şi aşa reuşesc să scap de toate emoţiile.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu te duci si mai dai odata, daca nu incerci nu reusesti

| peperonies a răspuns:

I-am acordat atentie si importanta si a fost foarte simplu.