| DenisaPopescu2001 a întrebat:

Buna. Am lovit mașina azi. Am un Opel CORSA C din 2001 cu 2 uși. Am zgariat-o când am intrat în garaj și a picat chit. Mașina mai fusese accidentată o data de către mama mea. Și cel care a reparat-o a umplut-o de chit. Iar acum când am atins-o de usa de la garaj, a picat din chit. Am fost la un service, a spus că mă costă 1000-1500 lei. Și mă gândesc la varianta de a cumpăra o aripă de la dezmembrări și să o schimb, pentru că ar ajunge mai ieftin. Dar dacă aș cumpăra aș găsi le cineva care sa o și schimbe? Va rog mult, ajutati-ma cu un sfat. Mulțumesc frumos

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca merge schimbata aripa, dar te costa si vopsirea ei, ceea ce tu nu ai luat in calcul.

| DenisaPopescu2001 explică (pentru Violleta2022):

Am găsit ușă de exact aceeași culoare. Nu se diferențiază nici o secundă

| Violleta2022 a răspuns (pentru DenisaPopescu2001):

In cazul asta, esti norocoasa!

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sigur gasesti.

| DenisaPopescu2001 explică (pentru ClaudiuM1997):

Deci merge schimbata aripa? Mulțumesc mult