| nikoleta93 a întrebat:

Buna :* am masina de culoare argintie, si intre timp am vopsit jantele cu albastru, se poate lua politia de mine? din cauza jantelor k sunt de alta culoare?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In acte este trecuta doar culoarea caroseriei si atat conteaza, restul pieselor sunt irelevante

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In registrul masinii unde vin datele personale, tehnice, etc. Va fi nevoie sa specifici ca ai jantele albastre, in caz de furt sa apara acolo. Politia nu zice nic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Jantele poti sa le faci si roz in dungi nu ii pasa nimanui

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

N-are nicio treaba, puteai sa le faci si portocalii. Mai important e ca masina e acu hidoasa.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, tot ce poate fi posibil sa se ia politia de tine, deoarece, masina ta a fost cu o anumita culoare la fiecare piesa, nu? De ce sa ai probleme mai tarziu cu ei?

| ombladon a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Vorbesti ca sa nu taci...

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru ombladon):

Eu am avut pe tatal meu care a avut probleme cu asa ceva. Mersi pentru compliment.

| ombladon a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Dezvolta "problema"!

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru suntserios):

Eu stiu ca, la tatal meu cand avea dacia papuc, cand ii facuse revizuirea masinii, fusese politia in curte si ii scria toate ce avea masina si culorile lor.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru ombladon):

Am raspuns la cineva achiar acum tot la aceasta tema, tot aici, si am desvoltat deja.

| suntserios a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Nu exista asa ceva "revizuirea masinii" si nici nu vine politia acasa decat daca masina e obiectul unei infractiunui. Nu cunosti legislatia, nu da sfaturi e simplu

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru suntserios):

Ei, eu acum nu stiu de ce venise politia in curtea tatalui meu, chiar daca nu facuse nimic. Deci pur si simplu, a primit ordin de la politie, ca nu are voie sa scoata masina din curte, pana ce nu vine politia acasa s-o verifice pe loc. Ce vina am eu ca s-a intamplat asa tatalui meu? Eu spun din intamplare reala! Ce atata taraboi? Inca nu stiti ce am vazut eu la viata mea, da?

| suntserios a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Nu e niciun taraboi, doar ca dezinformezi si dai raspunusuri gresite si irelevante

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru suntserios):

Eu doar am scris din ce s-a intamplat in realitate. Eu la varsta mea, nu-mi permit sa scriu aici aiureli cum chiar interpretezi cu atata tarie. Pana la urma, crezi ce vrei. Dumnezeu este sus si marotr. Nu duc pe nimeni in raspunsuri gresite cum presupui, se poate intampla oricui, stai tu linistit.

| suntserios a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

In acte este trecuta doar culoarea caroseriei si atat conteaza, restul pieselor sunt irelevante

| IonutGaby a răspuns:

Ce treaba are culoare jantelor cu politia, nu iti spune nimeni nimic, poti sa tii le faci de roz cu verde, pe politisti nu-i intereaza ce culoare au jantele tale.

| Maioru a răspuns:

Nu conteaza culoarea jantelor ci a masinii asa ca vopseste-le ce culoare vrei.

| Seyko a răspuns:

N-are nici o legatura laughing