| anonim_4396 a întrebat:

am nevoe de putin ajutor.am de dat un proiect si vreau sa intreb poate baietii stiu.in ce fel de masini se transporta blocurile din piatra, fibrele naturale, si ceai divers.
anume de exemplu cu basculanta, cu bena, cu autotractoare sau ce mai
sunt.plizz.sau anume marca camazului, sau a masinii. fundita

Răspuns Câştigător
| eugem35 a răspuns:

Depide de ce anume roka vorbesti, pentru a icarca o roka mare gen marmura iti trebuie un traileer mar de minim 50t cu un remorcher capabil gen tatra 8x8 model815, sau dac transport agregate de balastiera o bascula de 33t un mercedes actros3341 tot 8x4 sau cu 5 acxe adica cu auto tren auto tractor cu sa tip bascula, pentru produse alimentare iti trebuie or ce tip de camion cu duba izoterma si termo king cum ar fi carne si produse refrigerate
lapte proaspat de la ferma in cisterne de inox.
tot la fel auto tren sau camion cu remorca