| invizita a întrebat:

am o husqvarna 136 si i-am schimbat rulmenti si carburatorul iar acum nu reusesc sa ii reglez carburatoru, in momentu de fata porneste foarte greu si cand o accelerez se opreste, daca ii tin tras socu un pic se comporta normal.

Răspuns Câştigător
| zeulzamolxe666 a răspuns:

Aerul fals il poate prinde numai daca nu e strans bine carburatorul, sau acel butonas de cauciuc cu care amorsezi pompa de benzina.sa nu aiba vreo intepatura.in alta parte nu are cum.

2 răspunsuri:
| zeulzamolxe666 a răspuns:

Are suruburi de reglaj pentru relanter, le gasesti intr-o parte a carburatorului.reglarea se face numai cu motorul cald.cat despre pornirea greoaie.eu as merge un pic mai departe si te-as indruma catre o verificare a compresiei! apoi bujia.

| invizita explică (pentru zeulzamolxe666):

Pe undeva prinde aer fals si nu reusesc sa imi dau seama pe unde anume

| zeulzamolxe666 a răspuns (pentru invizita):

Aerul fals il poate prinde numai daca nu e strans bine carburatorul, sau acel butonas de cauciuc cu care amorsezi pompa de benzina.sa nu aiba vreo intepatura.in alta parte nu are cum.