| motor12v a întrebat:

am o drujba care porneste cu socu tras, cand eliberez socu se opreste, cu socu la jumate se accelereaza ce se accelereaza dupa care se opreste! ma poate ajuta careva?

1 răspuns:
| ioanea a răspuns:

Dragul meu o drujba sau orice motor pe benzina care nu merge numai cu socul tras inseamna ca e infundat carburatorul, mai ales jigleorul de relanti.trebuie desfacut si curatat tot si apoi nu cred ca nu merge. mai este o posibila cauza; carburatoarele de drujba au un fel de membrana metalica ce comanda absorbtia de benzina e o lamela mica trebuie verificat daca functioneaza corect oricum o curatenie trebuie sa ai faci. daca vrei trmitel la mine pe mail si ti-l fac eu(ha ha)