| ioanea a întrebat:

Daca stie cineva ce documente imi trebuie sa conduc aici o masina inmatriculata in anglia .
actele ei sunt pe numele unui roman si sunt inca in perioada de valabilitate.nu stiu daca le pot folosi si eu
am un contract de vinzare cumparare cu el

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de un contract de comodat, prin care proprietarul iti incredinteaza spre folosinta gratuita masina. Numai bine!

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

La ce act te referi cand zici ca sunt a unui roman si sunt in perioada de valabilitate? de asigurare? daca da.raspunsul este ca poti folosi masina pana expira asigurarea si cat despre documente, iti trebuie permisbig grin

| ioanea explică (pentru Cutitaru_Gelache_1991):

Pai masina e trecuta in anglia pe numele unui roman
toate actele (asigurare. verificare)sunt in perioada de valabilitate.ma intrbam daca pot si eu sa conduc masina daca in asigurare nu sunt trecut codriver adica al doilea sofer legal. oricum mersi pentru raspunsul tau

| Ponea_Dragos_1992 a răspuns:

Daca actele masinii sunt toate ok cred ca poti sa o conduci.