| crysstyna07 a întrebat:

Buna!

Am o masina din 2005, benzina, inmatriculata in 2008. Vreau sa o trec pe tata, fiindca pretul asigurarii e extrem de mare luand in calcul unii parametrii precum varsta mea. Ar trebui sa platesc timbrul de mediu?

Alta varianta pentru a face asigurarea pe el nu exista?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai recuperat taxa nu trebuie sa mai platesti pentru ca e deja platita avand in vedere ca ultima inmatriculare e dupa 2007

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Daca masina e inmatriculata in anul 2008 ai platit deja taxa de prima inmatriculare atunci si nu mai trebuie sa platesti timbru de mediu acum (in cazul in care n-ai recuperat taxa de prima inmatriculare)

| ShoboM a răspuns:

Daca sa platit taxa la prima inmatriculare atunci nu mai trebuie platita.