| Mario4658 a întrebat:

As vrea sa imi schimb numarul de inmatriculare, masina e inmatriculata in 2010, si vreau sa o pun pe numele meu,insa nu stiu daca e nevoie sa platesc timbrul de mediu? Cum e treaba cu timbrul asta,daca a fost deja inmatriculata in Romania,mai e nevoie sa il platesc? Nu de alta, dar e cam scump, multumesc happy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca a fost inmatriculata dupa 2007 si taxa nu a fost recuperata nu mai e nevoie sa o platesti

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca masina a mai fost inmatriculata in perioada 2007-2011 si nu s-a cerut restituirea taxei de inmatriculare atunci nu va mai trebui sa platesti timbrul de mediu. In caz contrar va trebui sa-l platesti.