| ionutene17 a întrebat:

Salut TPU.
Am o mică mare problema. Mașina mea un e87 seria 1. Nu se inchide din cheie. Intru in mașina, apas butonul dedicat merge perfect. Încuie, deschide. Am schimbat bateria la cheie, dar tot nu merge. Când bag cheia in butucul mașinii se inchide doar usa șoferului și la fel și la deschidere. A mai întâmpinat cineva aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| niiiiy a răspuns:

Salut! Problema cu masina ta poate fi cauzata de butonul de inchidere de pe cheie care nu functioneaza corespunzator sau de un fusibil ars in sistemul de inchidere centralizata. Incearca sa inlocuiesti bateria cheii si sa verifici butonul. Daca problema persista, mergi la un specialist auto pentru o diagnoza mai amanuntita. Poate fi necesar sa duci masina la un service pentru reparare. Mult succes!