| Anamriabrjskavd a întrebat:

Buna! Am o masina mai veche care nu are functia de conectare bluetooth.
Imi puteti recomanda un dispozitiv la care sa ma pot conecta bluetooth, si care sa redea muzica in masina?
Acelea la bricheta masinii pot face asta? Nu ma pricep, nu ma judecati laughing

Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

Dispozitivul ala de bricheta se numeste modulator FM, se introduce in bricheta, se contecteaza prin bt pe telefon apoi se tuneaza frecventa pe care o ai pe modulator, manual pe radio-ul tau, adica daca ai spre ex 77.5 trebuie sa fie la fel si pe radio ca sa iti cante muzica. Sunt ieftine apropo, eu iti recomand oricare modulator de la firma PNI

| Anamriabrjskavd explică (pentru 120bulevard):

Multumesc frumos, acum e totul clar!?

| 120bulevard a răspuns (pentru Anamriabrjskavd):

Da

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"un dispozitiv la care sa ma pot conecta bluetooth, si care sa redea muzica in masina? Acelea la bricheta masinii pot face asta?"

se pare că știi despre ce e vorba și atunci care e rostul intrebării?

| Anamriabrjskavd explică (pentru sierra1):

Nu stiam sigur daca acelea o pot face sau nu, si de aceea am intrebat.
Daca asa tare te deranjeaza intrebarea mea, ignor o, nu are rost sa imi spui asta, daca nu imi explici cum sta treaba cu acel dispozitiv!

| sierra1 a răspuns (pentru Anamriabrjskavd):

Hai recunoaște: stiai perfect de ce ai nevoie dar ai ales să faci pe... neștiutorul (ca să zic așa) și neavând altceva mai bun de făcut te-ai gândit să "socializezi" intrebând in stânga-și-n-dreapta

pese - ai spus "Multumesc frumos, acum e totul clar" unui răspuns ce conține o minciună: "ex 77.5 trebuie sa fie la fel si pe radio ca sa iti cante muzica" - unde asta, poate in Kamciatka?

| Anamriabrjskavd explică (pentru sierra1):

Sunt fata in primul rand, nu am avut de unde sa stiu asta, si ce urmeaza sa spun nu e o lauda, dar parintii mei au masini putin mai noi care au optiunea de conectare bluetooth, insa masina mea, din 2003 fiind, nu are asta. Stiam ca trebuie sa existe asa ceva, dispozitivul care poate reda muzica in masina prin bluetooth de la telefon, dar nu eram sigura daca e acela de la bricheta, de aceea am si intrebat daca acele dispozitive o pot face. Daca faza cu frecventa e sau nu adevarata, asta e, cand am vazut raspunsul explicat asa bine m-am gandit ca asa trebuie sa fie, deci hai sa nu mai judecam si sa jignim persoanele care nu se pricep la anumite lucruri, ca sunt sigura ca nici tu nu le stii pe toate!?

| sierra1 a răspuns (pentru Anamriabrjskavd):

Hai să nu ne dăm loviți in aripă atunci când nu suntem!

| 120bulevard a răspuns (pentru Anamriabrjskavd):

N-o baga in seama pe sierra1, ea e genul de persoana care "freaca vant si aduce ploaie" in loc sa dea un raspuns concret, ii place sa se bage singura in seama si sa creeze drama fiindca altceva nu are de facut cu timpul ei.

Apropo 77.5 e doar o frecventa ipotetica, pot fi modulatoare tunate si pe 77.8, 103, 90.3 samd. Ce spui tu acolo nu are nicio relevanta si doar imbarligi lumea fiindca vrei sa fi si ignoranta dar si fudula

| Anamriabrjskavd explică (pentru sierra1):

Hai sa nu mai vorbim aiurea daca nu putem ajuta persoana care are nevoie!

| Anamriabrjskavd explică (pentru 120bulevard):

Am observat si eu asta la aceasta sierra1. Multumesc mult pentru ajutor si explicatie, esti un exemplu de persoana care chiar ajuta prin ceea ce spune, nu doar incurca!

| sierra1 a răspuns (pentru Anamriabrjskavd):

Adică tu ești persoana in cauză? Tu nu ai nevoie de ajutor ci de ATENȚIE!