| borsamm22 a întrebat:

am o nelamurire si sper ca sa ma ajutati, am un SEAT Ibiza 1.4 Mpi 2002. Si am incercat sa urc cu masina pe un drum accidentat, am rusit sa urc cu masina in treapta 1 nu foarte turata si am reusit sa urc pana la jumate, dar s-a aprins interminent martorul de la frana si tiuia interminent si dupa cateva secunde s-a oprit becul si totul era ca inainte. S-ar fi putut defecta ceva? ar putea fi o problema? De ce s-a aprins, ce a vrut sa avertizeze. Precizez ca frana merge ca inainte.

1 răspuns:
| Kreefy a răspuns:

Probabil cand ai urcat cu masina s-a inclinat si s-a dus lichidul de frana intr-o parte..si beculetul te avertiza ca numai ai lichid de frana...