| Chirila_Robert_1984 a întrebat:

Bună ziua. Știe cineva de ce se aprinde martorul de la frana de mana intermitent la o skoda fabia 2004?

Răspuns Câştigător
| HadesSs a răspuns:

Verifica nivelul la lichidul de frana.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate pierzi lichid de frana, poate este stricata frana, poate este o defectiune majora...
In orice caz, cand este vorba de frana, nu se glumeste! Du masina de urgenta in service!

| HadesSs a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce e ala ulei de frana?laughing

| nelyjoly a răspuns (pentru HadesSs):

Cred ca e un ulei mai vascos care tine frana?

| Evolution a răspuns:

Probabil stii de google si probabil ai cautat deja posibile variante de la ce ar putea sa fie. Aici nimeni nu este ghicitor sa iti zica exact ce are. Te duci cu ea frumos la orice service care are si o diagnoza si vei afla.

| IeremiaAlin68 a răspuns:

Poate fi ori din cauza lichidului de frana in vas sau din cauza cablului sau a senzorului de la frana de mana care ramane actionat

| Chirila_Robert_1984 explică (pentru IeremiaAlin68):

Mașina nu merge înfranata iar când o las în panta și trag frana de mana ține, deci cred ca este de la lichid. Mulțumesc

| Chirila_Robert_1984 explică:

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri. Nu mai aveam lichid de frana