| Balanean30005 a întrebat:

Buna, am schimbat bateria la masina si am inversat bornele doar pentru o secunda. Dupa chestia asta, nu a mai mers deloc casetofonul. Am schimbat siguranta si apoi a mers, dar nu mai am sunet deloc. Nu merge nici o boxa deloc. Masina este un Audi a3 8p 2003 cu sistem audio BOSE.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se pare că ai ars ceva (probabil etajul final). Trist dar adevărat. Poate la un service rezolvi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca amator nu ai cum sa il repari, mergi la un electronist.
Daca ai noroc, ai ars doar diodele de protectie.

| Țoglă a răspuns:

Ai circuit separat pentru boxe, deci altă siguranță față de casetofon. Caută mai bine pe internet care o fi sau verifică fiecare siguranță în parte să nu fie arsă.