| Teilor a întrebat:

Buna ..am si eu o intrebare la voi.As dori ca in toamna asta sa intru cu masina mea in service(momentan nu locuiesc in Romania) am un 120d -2015 si vreau sa-i schimb distributia, kitul de ambreiaj +discurile cu placutele de frana si consumabilele..Cu aproximatie, cam la ce suma sa ma astept? Mentionez ca sunt fata si nu prea ma pricep cu astea..doar as vrea sa stiu la ce sa ma astept, fara comentarii rautacioase.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Trimiti un email sau telefon la omul care se ocupa si cu aproximatie iti ofera un pret. Mie mi-a dat toata lista cu chestiile care le face la masina si pretul final 345.80£ adaugand echilibrarea rotilor inclus. La bmw pretul de baza e 300€ poate scapi cu maxim 400 daca e. Masina mea e mai puternica si noua fata de modelul tau, niciodata sa nu mergi la reprezentanta pentru ca iti i.a de 2x mai mult pentru aceeasi munca

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fără una mie euro NU scapi!

| Teilor explică (pentru sierra1):

Din cate am inteles doar distributia ar costa 1000 e si vreo 3600lei kitul de distributie

| sierra1 a răspuns (pentru Teilor):

~distributia ar costa 1000 e~

așa o fi in Olanda/GB/Haiti/..., aici nu e chiar atât, e cam jumătate

| davidgati1 a răspuns:

Aproximativ 3800 de lei daca schibati si uleiul de scimbator