| SuntRauDarPotFiImblanzit a întrebat:

am si eu un peugeot 406, pe motorina.etc,probema e cu casetofonul masini, la un interval de 30 secunde (poate mai mult) bipaie, trebuie decodat si am codul dar nu stiu cum sa il bag casetofonul este original de pe masina este PHILIPS.Ma ajuta cineva? DAU FUNDA RASPUNSULUI CEL MAI BUN SI MAI RAPID!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca ai modelul de masina cu telefon incorporat formezi pe telefonul masinii codul sau pe butoanele din bord de la telefon. Daca nu din butonul din care schimbi volumul scrii si codul. Daca invarti o-data este unu, daca invarti de doua ori este doi si tot asa!

| bloodyv a răspuns:

Daca porneste inseamna ca e decodat.problema e de altundeva, cel mai probabil din setari, vezi ca sunt niste tehnologii ale lui ca sa te informeze in legatura cu traficul sau sa caute posturi de radio in functie de gen.etc.la majoritatea sunt prescurtate (tp, ta, pty...)vezi ca astea sa fie dezactivate.