| FlorinCatalin96 a întrebat:

Buna,am un malaguti f10, nu imi vine curent in bobina,cand dau la pedala se aprind farurile dar nu imi da scantei,nu stiti e ceva de la magnetou? bobina,fisa si bujia sunt noi, nu stiu ce sa ii mai facsadsadsad

4 răspunsuri:
| maestrul007 a răspuns:

Buna ca sa ii dai de cap trebuie sa le iei la rind : magnetou, cdi, contact, fisa, bujie.dar prima data decupleaza contactul din mufe deoarece daca e blocat pe oprit dai la pedala de-ti vine rau ca el pune bobina de inalta de pe magnetou la masa. daca poti sa faci rost de un aparat de masura trebuie masurata continuitatea la magnetou, senzor, contact, pentru mai multe contacteaza-ma pe TPU

| FlorinCatalin96 explică (pentru maestrul007):

Nu sti cum pot verifica daca magnetou e bun? dar fara aparate sau alt ceva ca nu am

| ciptim a răspuns:

Incearca sa cureti de praf senzorul de scanteie, curata si bobinele si uita-te la pana ..sa nu fie forfecata pe ax. Spor

| Adrian060 a răspuns:

Probabil ai o problema la partea electrica, cel mai bine du-te la un electrician o sa stie el la ce sa se uite.stima