| RoberttAnddrei a întrebat:

Am o problema cu un scuter chinezesc, nu imi da scantei la bujie, l-am facut odata sa dea, am bagat bujia in fisa, am pus-o pe motor si am dat la pedala, se vedea ca ieseau scantei, cand am pus bujia inapoi, i-am dat cateva pedale si tot nu a pornit asa ca m-am gandit sa scot bujia si sa incerc iar sa vad daca da scantei, si de atunci nu mai da, nu stiu ce sa-i fac. si la mecanic nu prea vreau sa-l duc. HELP!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ai cablul intrerupt (fisa), ori este bujia uda. Incearca sa arzi bujia cu o bricheta.

| RoberttAnddrei explică (pentru anonim_4396):

Fii atent, am scos bujia si e super uscata, deci nici un strop de umezeala, o fi bai? si fisa nu cred ca e ca am pus pe cineva sa tina mana pe cablurile care intra in fisa si nu s-a corentat laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RoberttAnddrei):

Pai... verifica cu un aparat de masura... trebuia sa se corenteze big grin

| vladys97 a răspuns:

Schimba bobina de inductie.din acea cauza nu ti da scânteie...am avut aceeasii problema..nu te va costa mult... Funda