| samsungwave a întrebat:

Am un opel astra 1.7 dti si dimineata mi-au ramau becurile de la marsalier aprinse.si daca opresc masina nu se sting raman aprinse si daca bag in marsalier fara contact mi se aprind toate becurile in bord.ce sa aiba? va rog ajutati-ma

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca se ardea siguranta nu se aprindeau niste becuri, e un scurt alta problema nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un scurtcircuit care iti baga tensiune pe plusul becului de marsarier.
Incearca sa scoti sigurantele pe rand pana cand se stinge becul, ca sa vezi de la cine vine tensiunea aia răzleață.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Instalatia electrica a masinii, mergi la un electrician happy probabil are niste sigurante arse, probleme la vreun releu.

| figaro a răspuns:

Daca ai un sitem de alarma/inchidere centralizata affter market reseteaezo sau deconecteazo, am patit si eu ceva de genu. Bafta

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Verifica sigurantele, daca nu e de acolo e posibil sa fie din contact

| ombladon a răspuns (pentru Constantin_Popa_1988):

Cum dracu sa zici ca-s arse sigurantele cand ceva ramane aprins, tu gandesti?

| 3dy a răspuns:

Mergi la un electrician sigur are ceva instalatia electrica cred ca a facut un scurt.

| samsungwave explică:

Am rezolvat problema.am fost la un electrician si am avut scurt la firele care merg la carligul din spate.va multumesc pentru raspunsuri