| Matei_Flor_1988 a întrebat:

Am un renault megane 2, cutie automata din 2006 benzina cu gpl.Am o probema cu motorul.Dimineata,cand o pornesc,motorul parca se ineaca dar nu moare. Dupa ce o turez putin si o opresc,la a doua poenire pana se mai incalzeste motorul, nu mai are probleme.Am fost cu ea in service si mi-au spus ca s-ar putea sa fie bujiile.Le-am schimbat in zadar.I-am pus si un aditiv cu benzina sa curete injectoarele, am pus benzina de 99 si am mers pe autostrada, m-am gandit ca poate e calitatea benzinei. Urmatoarea zi cand am pornit-o era la fel.se ineaca motorul rau.Am pus-o si pe tester dar nu-mi apare ca ar avea probleme. Aveti idee ce ar putea avea? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| EMKing a răspuns:

Verifica daca are delcou, iar daca are desfa-l si vezi daca capacul are carbunele tocit sau este umed... Daca are carbunele tocit, schimba-i capacul, iar daca este umed, ia o carpa si stergel bine.

| Matei_Flor_1988 explică (pentru EMKing):

Multumesc pentru raspuns! Unde tb sa ma uit exacr? Nu prea ma pricep.

| EMKing a răspuns (pentru Matei_Flor_1988):

Deschizi capota si cauti asta https://www.google.ro/......ps?/search

| Matei_Flor_1988 explică (pentru EMKing):

Multumesc! M-ai ajutat!