| AntonelaCK a întrebat:

Am un VW GOLf v ( 1. 9TDI, an 2005, motorina ).

Primesc des intrebarea " cati cai putere are masina ta?" si constat ca nu stiu ce sa raspund laughing.

Am cautat in talonul masinii... Si cum nu prea ma pricep, m-am uitat degeaba laughing

Aveti idee cum pot sa aflu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te uiti la putere kw.
Pe urma ii inmultesti cu 1.34 si afli cati cai are.

Probabil ai 90 sau 105 depinde ve versiune de 1.9 ai

| OldSoul a răspuns:

99% are 105Cai.
Uita-te in carte pe acolo pe unde scrie cod motor, daca scrie pe acolo pe undeva BXE BLS BKC are 105CP.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Deschizi talonul si te uiti pe cea de a doua pagina unde scrie "P.2"...langa acest P.2 este un numar, acel numar sunt KW tai.ca sa aflii cati cai ai trebuie sa inmultesti acei KW cu 1.34.
Fiind golf din 2005 cred ca ai 74KW sau 101cp. happy

| aimullah123 a răspuns:

Lasa puterea, cat e consumu?