| Sorinel_Sorin_1997 a întrebat:

Am un WW Polo 6n2 din 2000. Am facut plinul si imi consuma foarte mult. Oare care ar fi problema? Mi se aprinde si check engine in bord.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Foarte probabil trebuie inlocuita sonda lambda. Dar pentru a fi sigur, înainte trebuie pusa pe tester.

| mgtow a răspuns:

Poate sa fie chiuloasa la pamant. Ce fum scoate negru sau albastru?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si daca se aprinde check engine in bord de ce nu o duci la un service sa vada care e problema?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Du-te la cineva cu diagnoza (particular, service, ce-o fi), sa afli de ce e aprins check engine.
Nu ai precizat cand ai facut ultima revizie (filtru aer, bujii, ulei, etc).
Eu la cateva motoare VW pe benzina, am 'operat' catalizatorul si l-am curatat, ca sa mearga ok motorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poți duce la un service Volkswagen şi Îți spun experții ce probleme are mașina ta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Experti la service-urile Volkswagen? laughing
In ce oras zici ca se intampla asta?
Sunt mai buni mecanicii de la Dacia-Renault-Nissan!
Reprezentantele VAG sunt tepare mai peste tot in tara, profita de naivitatea specifica a posesorilor de "cele mai bune masini". Te fura peste tot, te trezesti ca dai 800 lei pentru schimb de ulei si filtre, si ei nu schimba nimic.