| YQANA a întrebat:

anul acesta fac 18 ani si parinti imi vor cumpara masina, dar nu stiu ce sa aleg intre un audi a4 de genul http://autovit.ro/anunt/audi-a4-ID4pcS2f.html#16fad0d01c ; promoted
sau un vw passat http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-b8-ID7GeNy9.ht ml#e5717a239f
Care e mai bun? sau care credeti ca ma va tine mai mult? Stiu oricum ca audi este mai scump si la piese. dar nu e vorba de bani, masina trebuie sa fie pana in 17.000 euro, va rog un sfat ceva? :*

Răspuns Câştigător
| JusTPauL a răspuns:

A4 nu-s de treaba...cel aratat de tine n-are nici macar cotiera si e 2013.
Un A6 la banii astia e mai ok..parerea mea.
http://autovit.ro/anunt/audi-a6-ID7GeKuw.html#a18480ef4a
Sau daca vrei vw..gasesti ceva mai interesant la cc.
http://autovit.ro/anunt/volkswagen-passat-cc-ID4pcXTa.html#dea793e613; promoted

| YQANA explică (pentru JusTPauL):

Nu vreau sa fie o masina puternica. Fiind începătoare si fata! Ma gândeam si la o A5, o vreau pe alb sau roșu

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

A4 si Passat sunt pe aceeasi platforma (aceeasi mecanica), dar Audi a fost intotdeauna mai legat, si mai elegant decat Passat.
Deci, pentru intretinere vei plati la fel, eu iti sugerez sa faci cumva sa iei Audi.

| lpavel a răspuns:

Amandoua sunt bune dar audi e o marca mai buna, banuiesc ca vei avea mai putine probleme cu ea...

| JusTPauL a răspuns:

Din cate stiu eu, A5 e putin mai scump ca A6.
Sa te uiti si la dotari, la banii care vrei sa-i investesti in masina, ar trebui sa aiba sistem audio bose sau bang&olufsen, scaune ventilate si poate chiar si cu masaj...Ai grija ce alegi, bafta la cautat.

| MariusF23 a răspuns:

Eu in banii astia as lua ceva nou. Ca de exemplu, o Mazda 3 "cu de toate", sau un Renault Megane GT-Line. Dar pentru ca nu se vrea asta, dintre variantele tale inclin spre Audi.

| Robi1444 a răspuns:

Stai sa inteleg laughing Perintii vor sa iti cumpere masina cand implinesti 18 ani dar nici nu ai permis. #damnlogics

| YQANA explică (pentru Robi1444):

Masina va fi cadoul de 18 ani. ce e asa greu de dedus?