| alexsiceva a întrebat:

Bună, as dori sa îmi cumpăr o mașină cam pana în 6000 însă nu prea am idei. Motorul as vrea sa fie pana în 2000 circul 70 la suta in oraș și sa fie o mașină cât de cât fiabila.
Aveți cumva niște idei ce mi-aș putea cumpăra?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Renault, vw, audi A3. Sant adept masiniilor sport cu 3 usi coupe (asigurarile le baga in categoria sport) nu stiu de ce dar una din ele zicea din cauza ca au 3 usi. Spatiu mai mare cand conduci pentru ca poti sa dai scaunul mai spate in comparatie la o masina cu 5 usi. Nu te fixa in motorina doar benzina sau conversie in GPL daca nu duci traista in portbagaj. Pe mine ma tine bine un plin (motor 1.8 benzina)

| TheTom7 a răspuns:

Nu prea stiu sa iti recomand o masina, dar din ce ai zis tu uite-te dupa una pe benzina. Audi are probleme cu, consumul de ulei cand vine vorba de benzina, dar daca gasesti o masina ok un audi a3 nu ar suna rau. Daca zici ca vrei o masina de oras in concluzie nu ai ce face cu o masina cu dimenisunile unui s-class/a8 etc laughing Cauta una mai micuta, pe benzina (ca la diesel cu dpf e urat in oras) si daca pui ochii pe una cauta pareri, probleme pe forumuri si cauta piese pentru ea pe net ca sa ai o idee cam cat este intretinerea. Cand vine vorba de fiabilitate multe masini sunt fiabile, dar depinde de proprietarul care a avut-o inainte... daca nu te pricepi ia pe cineva in care ai incredere cu tine. Degeaba iti spun eu acum sa iti iei a3 ca e fiabil(exemplu) si iei o 'rabla' ca dupa arunci cu pietre dupa minelaughing